Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam104
Toplam Ziyaret582381
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
ŞEHİRLERİMİZ İŞGAL ALTINDA
23/08/2017
Şehirlerimizde atanmış mülki amir olarak Kaymakamlar ve Valiler, şeçilmişler olarak da Belediye Başkanları görev yaparlar. Her üç görevde bulunanlar; kamu hakkını korumakla, kollamakla, hakka-hukuka uymakla, uymayanları hizaya getirmekle, vergisini veren, askerlik görevini ve vatandaş olarak diğer üzerine düşen bütün vecibeleri bilhakkın yerine getiren insanlarımızın yaşadığı en ücra yere kadar kamu hizmetini eksiksiz götürmekle mükelleftirler. Bunun neticesinde; insanlarımız, devletine yaptığı hizmetin ve verdiği verginin karşılığının kendisine her konuda hizmet şeklinde geri döndüğünü gördüğünde mutlu olacak, huzur içinde başını yastığa koyacak ve kafasında yarın endişesi olmayacaktır.
Peki...Gerçek böyle mi.? Dile getirelim, değerlendirmeyi siz okurlarımıza bırakıyorum.!
Şimdi yazacaklarıma içler acısı olduğu için köylerimizi (artık adı mahalle oldu) dahil etmiyorum ve 21. yüzyılda yaşadığımız ve yetki verdiklerimizin sessiz kalmaları neticesinde ayrık otu gibi her yanımızı saran işgallerin, sözde şehirlerimizde göze batan değil, neredeyse gözümüzü çıkartacak kadar sivrilmiş olması oldukça manidar. Nedir bunlar.? Tek tek görelim...!
1- TOPRAKLARIN İŞGALİ: Gözünü para hırsı bürümüş toprak sahibi ve toprak üzerinden para kazanmayı kafasına koymuş inşaat şirketleri, buraları imara açanlar, inşaat izni verenler, bu işgalin parçalarıdır. 12. sınıf topraklarımız şehirlerimizin kıyısında, köşesinde dururken, "can eksen can bitecek " kadar münbit olan 1. sınıf topraklarımız rant uğruna, 1211 sayılı belge uğruna imara açılarak, işgale izin verilmekte ve geleceğimiz yok edilmektedir.
2- SOKAKLARIN VE CADDELERİN İŞGALİ: Baktığımız zaman bütün güzellikleri yansıtması ve her konuda örnek olması gereken Başşehrimiz ANKARA´dan herhangi bir Anadolu Kasabasına veya herhangi bir kasabadan ANKARA´ya baksak aynı şeyi görürüz. Kamuya ait ve kamu yararına kullanılması gereken sokaklarımız ve caddelerimiz, sorumlu makamlarda oturanlar görmedikleri...! için, sorumsuzlar tarafından istila edilmiş ve işgal edilmiştir.
Eğer; araç kullanıyorsanız, sokaklar ve caddeler inşaat firmaları ve açarlarını park eden araç sahiplerince ele geçirildiğinden, tabii muhterem büyüklerimiz park problemini çözdüklerinden...!..%..&..?, size; ne park edebileceğiniz alan, ne de aracınızı kullanabileceğiniz yol kalmıştır.
Şayet; yaya iseniz vay halinize. Sokaklarda ve caddelerde yaya için ayrılan kaldırımlar; hak-hukuk tanımayan, başkalarının hakkını gasp etmekte hiç tereddüt etmeyen; ya araç sahiplerince, ya da sadece kendini, kendi çıkarlarını başkalarının hakkının üstünde gören ticari işletmeler tarafından işgal edilmiştir. Artık önünüze iki yol var.:
a) Araç yolundan yürüyerek ezilmeyi,
b) Ya kaldırıma park etmiş araçların üstünden yürümeyi, ya da kaldırıma istiflenmiş malların, süs olarak konmuş saksıların, masa-sandalyelerin üstünden engelli yarışmalarına katılan atletler gibi atlamayı göze,alacaksın.
Nerede hareket, orda bereket misali, bu durum muhterem büyüklerimizin biz kamuya bahşettikleri en büyük nimet. Onlara ne kadar teşekkür azdır.!
3- GÜRÜLTÜ İŞGALİ: Gece- gündüz; evinde hasta yatana, evinde uyuyana, evinde-işyerinde istirahat edene saygı göstermeyen insan müsveddeleri tarafından sonuna kadar açılmış müziklerin, susturucuları çıkartılmış motorsiklet ve otomobillerden 110-120 desibele ulaşan gürültünün işgali altındadır. Bu rezilliğe dur diyeni ben görmedim. Görürseniz karşısın da resm-i tazim duracağım.
4- GÖRÜNTÜ İŞGALİ: Sokaklara-caddelere gören gözlerimizle, şöyle alıcı gözle bir bakalım. Göz estetiğini bozan, cıvıt çarşısına dönmüş, insanın ruhunu karartan, çarpuk-çurpuk görüntünün işgali altında. Bu görüntüyü elde etmek için çaba harcayanlara, emek verenlere minnettarlığımız sonsuz.!
5- TOZ VE EGZOS GAZI İŞGALİ: Hizmetin nereden başlayıp, nerede biteceğini bilmeyen, alt yapı problemini ne hikmetse çözmeyen, trafikte yanıyormuşçasına egzozunda gaz salınımı yapan araçlar için tedbir almayan yetkililerimiz sayesinde, ömrümüze ömür katan...!?, toz ve egzoz gazının işgali altında. Bize sağlıklı bir ortam hazırladıkları ve bu ortamı bizlere layık gördükleri için şükranlarımızı arz ediyoruz.!
SON SÖZ: Değeli okurlar, yukarıda sizlere arz ettiğim hususlara açıklık getirsin diye kendimle ilgili iki basit örnek vereceğim:
1- Görev yaptığım ülkede geçen üç yıl içinde, ayakkabımı üç defa boyamadım. Geçenlerde ayakkabımı boyatıp ANKARA´ya gittim ve ertesi geri döndüm. Nasıl mı.? Ayakkabımın çamuruyla.!
2- Yine aynı ülkede, arkadaşımın paketlerini almak için kaldırıma çıktım. Aracımın bagajını açtım, paketleri tam bagaja yerleştireceğiz, polis geldi. Burada duramazsınız dedi. Bakın, paketi bagaja yerleştirip gideceğiz dedik. Hayır olmaz, lütfen aracınızı çekin, yoksa ceza yazacağım dedi ve ben paketi alamadan oradan ayrılmak zorunda kaldım.
Bilin ki; hayatı kolaylaştıran da insan, zorlaştıran, çekilmez hale getirende insan...!
SAYGILARIMLA.


1566 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı