Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret582383
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
TOBB BAŞKANI RİFAT HİSARCIKLIOĞLU’NUN AĞLATAN AÇIKLAMASI...!
30/08/2017
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu öyle bir açıklama yaptı ki; içim yandı, acıdım ve o gündür, bugündür başkalarını bilmiyorum ama, ben göz yaşlarıma hakim olamadım ağlıyorum.! Rifat Hisarcıklıoğlu´nun içimi acıtan, beni ağlatan açıklaması :
" VEKİL MAAŞLARI ÇOK ZANNEDİLİR, ANKARA´DAKİ HAYATLARINI GELİN BİR GÖRÜN."
Şaka gibi değil mi.? Bir eli yağda, bir eli balda olanlar, gerçekle hiç yüzleşmeyenler, Türk Milletinin aklıyla nasıl alay ediyorlar. Aslında bana aklımızla alay ediliyor gibi gelmedi, sanki siyasilere yalakalık yapılıyor gibi geldi.!
Sn. Hisarcıklıoğlu; ben 45 yıldır Ankara´dayım ve onları görev yaptığım kurum gereği neredeyse her gün, sizlerden daha fazla gördüm. Bu sebeple; onların hallerini, hayatlarını, hal-i ahvallerini en iyi bilen, en iyi anlayanlardan biriyim. Muhterem vekillerimizin içlerinde bulundukları içler acısı durumunu görüp, 45 yıldır yokluk-yoksulluk içindeki vekillerimiz için ağlamaktan göz pınarlarım kurudu, gözümde yaş kalmadı.!
Şimdi; sizlere, gerçekten zor şartlar altında (hayatı kolaylaştırmak ellerinde olduğu halde) hayatlarını idame ettiren vekillerimizin meclis içinde ve dışındaki(Ankara da ve vatan sathındaki) durumlarını sizlerde biliyorsunuz ama, yine de kısaca anlatmak istiyorum.
1- Meclis içinde(Ankara'da) : Parmak kaldırmak ve iş takibi yapmak.!
2- Meclis dışında(vatan sathında) : Dün oyunu almak için karşışında elpençe divan durduğu vatandaşı, bugün onların dert ve dileklerini dinlemek için  hazır olda bekletmek.! Dedikten sonra, vekillerimize 2(iki) basit soru:
1- Yaklaşık 9000 personelin çalıştığı TBMM ziyaretgah mı.? dır.
2- Milletvekili mi.?siniz, Milletin vekili mi.?siniz.
EĞER; cevabınız, "TBMM ZİYARETGAH, BİZDE MİLLETVEKİLİYİZ" ise, Rifat Hisarcıklıoğlu´nun sizin acıklı durumunuz hakkındaki açıklaması doğru. Sizlerin rahatı için; Aziz Türk Milleti´nin yıl 12 çalışıp, sadece 5 yıl değil, bir ömür boyu sizlere hizmetkarlık yapması şart.
YOK; cevabınız, "TBMM ZİYARETGAH DEĞİL, BİZ MİLLETİN VEKİLİYİZ" ise, Rifat Hisarcıklıoğlu sizlere yaranmak istiyor ve sizlerde vekil olarak ASIL´IN gözünün içine baka baka görevinizi yerine getirmiyorsunuz demektir.
ŞAYET; Milletin vekili, görevinizi de bihakkın yerine getiriyor ve gün 24 saat, yetmedi 48 saat, yine yetmedi 72 saat, o da yetmedi 5 yıl  Türk Milleti´ne hizmet etmeyi kendinize şiar edinmiş olsanız; sanki ziyaretgah mış.? gibi olan TBMM´yi günlük ziyaret eden 8.000 ila 12.000 kişinin TBMM´de, sizlere SORUYORUM; NE İŞİ OLABİLİR.?
Bu tablonun müsebbibi sizlersiniz. Sonra da, orda-burada dert yanıyorsunuz. "Aldığımız maaş + emekli maaşı yetmiyor." diye. Bunu duyan ve aklımızla alay eden birileri de çıkıp, sizlerin içine düştüğü fakirlik girdabını bizlere anlatıyor ve bir eli yağda, bir eli balda 56 milyon fakir-fukara, garip-gurabayı ağlatıyor.!
EL İNSAF BEYLER: Her gün karşınızda görmekten zevk aldığınız garip vatandaşın (kafalarında yarın endişesi olmayanları saymıyorum) sizlerden sadece üç(3) talebi vardır.:
1- Hastane
2- Tayin
3- İş
Bunları yerinde çözseniz de, vatandaşı ayağınıza getirmeseniz, ne olur.? Allah(c.c) aşkına kafanıza taş mı.? düşer. Düşmez ama, Ne olduğunu ben biliyorum. Vatandaş bizi unutur diye korkuyorsunuz. Yahu; siz hiç korkmayın. TÜRK MİLLETİ VEFALIDIR. Ayrıca; " SİZ İYİLİK YAPIN SUYA ATIN, BALIK BİLMEZSE HALİ BİLİR."
Diğer taraftan; kağıt, kalem, zarf, posta, telefon, internet, şoför, sekreter, danışman, harcırah, yolluk, ödenek, bilet, sosyal tesis, resmi-özel hastane, ilaç, neredeyse yemek bedeli bile devlet tarafından karşılanmasına rağmen,  " orda-burda masrafımız çok, maaşımız yetmiyor." şikayetlenmenizden kurtulmuş olur ve TOBB başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu´na da fırsat vermeyerek, bizlere de göz yaşı döktürmemiş olursunuz.!
SON SÖZ : 56 milyon aç ve yoksul insanla alay etmeyin. Biz 40 kişiyiz, birbirimizi biliriz. Aziz TÜRK MİLLETİ´nin, Vekillerinin ve bir avuç azınlığın hangi şartlada yaşadığını gayet iyi biliriz.
AKLIMIZLA ALAY ETMEYİN, ALAY ETTİRMEYİN.
SAYGILARIMLA.


1727 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı