Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret582383
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
ATATÜRK....
13/09/2017
Yunan ordusunun başkomutanı general Nikolas Trikupis 2 Eylül 1922´de, yani bundan 95 yıl önce bugün yanındaki diğer komutanlarla birlikte esir alındı. O günleri bakın yunan general nasıl anlatıyor.:
" Yunanistan olarak bizim Anadolu savaşında hiçbir çıkarımız yoktu. Anadolu harekatımız büyük bir hatadır. 26 Ağustos 1922 sabahı Türk´lerin beklenmedik ani taarruzu ile karşılaştık. Bu bizim için çok büyük bir darbe oldu. Bütün korkumuz, ordumuzun İzmir´le bağlantısının kesilmesiydi. Takviye istedim, gelmedi. Birliklerimiz perişan olmuştu. Askerlerimiz yorgundu, savaşmak istemiyordu. Her yanımız çevrilmişti. Kurtuluş umudu kalmamıştı. Yaverim yanıma gelip, -generalim kılıçlarımızı yok edelim- dedi. Kılıcımı kendisine verdim. Askerin onuru olan kılıcı aldı ve kırıp parçaladı."
" Atım vurulmuştu. Başka bir ata binip kaçmayı denedim ama olmadı, yakalandım. Üzerimde bir tabanca vardı, bunu aldılar. Bindiğim atın eğerine bağlı bir kılıç sarkıyordu. Bunu da benim sanıp aldılar."
" Beni önce Garp Cephesi Komutanı İsmet Paşa'ya götürdüler. Kendisiyle fazla bir şey konuşmadık. İnönü beni yanına alarak Başkomutanlığa götürdü ve ATATÜRK'e tanıttı. ATATÜRK beni mert bir askere yakışır bir biçimde kabul etti. Yunan orduları başkomutanlığına atandığımı da orada kendisinden öğrendim. Üzüntü ve heyecan içindeydim. Burada ATATÜRK'ün bana söylediği sözleri hiç unutmayacağım."
ATATÜRK DEDİ Kİ :
" Üzülmeyin generalim, siz görevinizi sonuna kadar yaptınız. Askerlikte yenmek de vardır, yenilmek de. Napolyon da savaş kaybedip tutsak olmuştu. Size karşı büyük saygı besliyoruz. Burada kendinizi tutsak durumda saymayınız. Konuğumuzsunuz. Yakında her şey düzelecektir. Buyurun istirahat edin."
" Bizi Kayseri'nin Talas bölgesinde kurulan bir esir kampına gönderdiler. Başka yüksek rütbeli subaylar dışında yanımda dört general daha vardı. Bizim için artık savaş bitmişti. Ordumuzun geri kalanı birkaç gün içersinde Anadolu'yu terk etti. Bir yıla yakın Kayseri kampında yaşadık. Sürekli gözaltında bulunuyorduk. Nihayet, TÜRKİYE ile Yunanistan arasında esir değişim anlaşması imzalandı, biz de memleketimize döndük. İşte size Anadolu seferimizin hazin hikayesi..."
Aklımız ve irademiz örümcek kafalılar, yobazlar tarafından kontrol edilmiyorsa, birileri tarafından güdülmüyorsak; elimizi vicdanımıza(şayet varsa) koyalım ve düşünebiliyorsak biraz düşünelim, ona göre karar verelim.
Kısa kısa ifade edersek :
1- Anadolu işgal altında. Mandalık, öküzlük, ineklik, danalık(!) tartışmasının yapıldığı yıllar. Amerikan mı.?, İngiliz şeytanına mı.? uşaklık yapalımı savunanların karşısında, " ANADOLU TÜRK'ÜNDÜR, TÜRK'ÜN OLARAK KALACAKTIR VE ANADOLU 7 DÜVELDEN KURTARILACAKTIR'I SAVUNANLAR " vardı.
2- Uşaklığa hayır diyenler, 15 Mayıs 1919'da ilk adımı attılar, 19 Mayıs 1919'da da lider ATATÜRK'le SAMSUN'da Milli Mücadeleyi başlattılar.
3- Amasya, Erzurum, Sivas, Ankara ve Meclis. Vatan severler karar aldılar."HATTI MÜDAAFA SATHI MÜDAAFA VARDIR. O DA BÜTÜN VATANDIR DEDİLER."
4- Aldıkları kararı uygulamaya koyan ATATÜRK, SİLAH ARKADAŞLARI VE ARKALARINDA SIRADAĞLAR GİBİ DURAN AZİZ TÜRK MİLLETİ; mandacılar, bir taraftan manda kaymağı yiyip, diğer taraftan da şeytanlarla işbirliği yapıp, Milli Mücadeleye engel olmaya çalışsalar da 9 EYLÜL 1922'DE SON NOKTAYI KOYDU.
5- Bu nokta ve sonrası mandacıların hiç hoşuna gitmedi.
6- Şimdi ise; TÜRK'ÜM DİYEMEYEN O MANDACILAR, TÜRK'DEN, AZİZ TÜRK MİLLETİNDEN VE TÜRK'ÜN ATATÜRK'ÜNDEN intikam alıyorlar.
OYSA; düşünseler, sadece, bir düşmanın ifadesi olan yukarıdaki metini okusalar, doğruyu öğrenecekler. Görüyoruz ki; 
- TÜRK'ÜN ATATÜRK'NÜN ne kadar büyük bir deha ve devlet adamı olduğunu, bu ve benzeri anlatımlardan öğreniyoruz.
Yüce ALLAH (c.c) hiç kimseyi, manda kaymağı yiyip mandacılık yapan; örümcek kafalı, yobaz, Türk'üm diyemeyen, Türk Milletin'den ve Atatürk'ten nefret eden, hangi milletten oldukları da belli olmayan renksizler gibi kör, sağır,dilsiz, aklı-iradesi ipotekli durumuna düşürmesin.
Yüce ALLAH(c.c), milli ve dini değerlerimizi daim etsin.
Yüce ALLAH(c.c), Türk Milleti'ni korusun ve yüceltsin.
Kurban Bayramınız mübarek olsun, Allah(c.c) tekrarına eriştirsin.
ALLAH(c.c)'A EMANET OLUN.
SAYGILARIMLA.


1720 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı