Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret582383
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
ADI DEVLET OLAN SAYIN DR. DEVLET BAHÇELİ´Yİ ANLAMAK...!
18/10/2017
Söze başlamadan önce, iyi anlaşılsın diye Türk Milletinin kendi geçmişinden kısa iki örnek vermek istiyorum. Biri Türk´ün Rahmetli Atatürk´ü, diğeri Türkiye'nin yakın tarihine damgasını vuran Türk Milliyetçiliğinin lideri Rahmetli Alparslan Türkeş.
Bu iki lider, kendi kulvarlarında verdikleri önemli mücadelelere rağmen, milletimizin bir kesimince hala anlaşılabilmiş değil. Kendilerini kendilerinin anlatmasına gerek kalmadan, vicdan sahipleri yaptıklarını göz önüne getirseler, her ikisinin de ayrı ayrı birer değer olduğunu kolayca anlarlar.
Ancak; satılık ve satılmış hain beyinler; ne bütün ömrünü Türk Milletinin kurtuluşuna ve Türk Milletini muasır medeniyetler seviyesine  çıkarmaya hasreden Türk´ün ATATÜRK´ünü, ne de Atamızın vefatından sonra devraldığı Ülkü ve Turan bayrağını vefat edene(04.04.1997) kadar onurla taşıyan Başbuğ Alparslan Türkeş´i anlamışlardır...!
Bu iki güzide vatan evladını ve devlet adamını anlayamayan akıl ve iradelerini dahil de ve hariç de başkalarına rü´cu etmiş insan kılığındaki insan müsveddelerinin, 20 yıldır anlayamadıkları, anlamak istemedikleri sayın Bahçeli´yi, bundan sonrada anlamalarını beklemek ham hayaldir. Zira; zahiri insanlar, gerçeği göremezler, anlayamazlar.!
Görebildiğim kadarıyla, Sayın Bahçeli; her söylediğini mutlak bir sebebe dayandıran, Türk siyasetinde zikzakları olmayan, önce ülkem sonra partim ve ben ifadesini kendine şiar edinen, ülkü ve dürüstlük abidesi, adı gibi devletine sevdalı, devlet adamıdır.
Bu özellikleri haiz olan sayın Bahçeli, son yıllarda ne dedi ki, hangi konulara deyindi ki, akıl tutulması yaşayanlarca insafsızca eleştiriliyor. Oysa :
Sayın Bahçeli; yaptığı açıklamalarla sadece Türk Milletinin değil, bütün Türk dünyasının, dünyanın her yerindeki mazlumların, Türkiye´ye inananların ve güvenenlerin ümidi, tutunacak dalı oluyor. Bu durum emperyalistlerin yerli uşaklarını rahatsız ediyor ve kudurmuşçasına saldırıyorlar.
Sayın Dr. Devlet Bahçeli, son günlerin en önemli konusu olan Kuzey Irak´taki gelişmeler hakkında görüşlerini ifade ederken Türkmen kardeşlerimiz ve Kerkük için söyledikleri tarihi gerçeklerdir. " Misak-ı Milli mutlaka varılması gereken bir hedeftir."e vurgu yapması da çok önemlidir. Ne diyor Sayın Bahçeli : " Misak-ı Milli Atatürk´tür, aynısıyla Türk Milletinin hayat alanındaki tavizinin son sınırıdır. Mustafa Kemal, Misak-ı Milli´yi doğrudan doğruya Türk Milletinin Anayasası olarak belirtmiştir. Ve de Misak-ı Milli´yi şöyle tarif etmiştir.: Vatanın dış düşman karşısındaki durumunu ve yerini tespit eden kutsal bir kuraldır. Hatta aziz Atatürk, daha da ileri giderek şöyle demektedir. Misak-ı Millimizde muayyen ve müspet bir hat yoktur. Kuvvet ve Kudretimizle tespit edeceğimiz hat, hatt-ı hudut olacaktır."
İnsanların hedefleri, idealleri vardır. Yıldızlara ulaşmak istersin, ulaşamazsın ama ona doğru yürüsün. Soruyorum; çoğunun adının önünde unvan ve makam kalabalığı olan riyalara.: " Bu gerçeklerden rahatsız olmanızın sebebi nedir.? 
Bu memleketin vatandaşlığını taşıyorsunuz, ekmeğini yiyorsunuz, havasını teneffüs ediyorsunuz, her tür nimetlerinden faydalanıyorsunuz amma, topraklarımızda gözü olan emperyalistler ve hempalarından rahatsız olmuyorsunuz, Misak-ı Milliden ve ondan bahsedenlerden rahatsız oluyorsunuz. Binlerce Kilometre öteden gelip sınırlarımızın hemen dibinde teröristlerle işbirliği yapıp, güvenliğimizi tehdit edenlere gıkınız çıkmıyor, bu kuşatma karşında, milli ve onurlu duruş ortaya koyanlara, tarihine, milletine, ülküsüne ve devletine sahip çıkanlara, satılmışlıkta sınır tanımadığınız için sürekli saldırıyorsunuz.
Sözümüzü sayın Bahçeli´nin sözüyle noktalayalım. " Tarihin çağırısına kulak tıkayanlar, istikbalin aydınlığına gözünü kapatan yersiz-yurtsuzlardır ve vatan düşmanlarıdır. Misak-ı Milli Türk Milletinin yeminidir, Türk Milletinin varlığının aslında açık sınır alanıdır. Bu yemin tutulmalıdır, bu yemin yaşatılmalıdır. YEMİN NEDİR BİLMEYEN, YEMİNLERİNİ BOZAN, BOZMAYA KALKAN NE BİZDENDİR, NE DE BU MİLLETE DOST VE SAMİMİDİR." diyen Sayın Dr. Devlet Bahçeli´yi ya bu millet anlar, dik durur ve gereğini yapar,ya da dönüşü olmayan yolda anlayamadığı veya anlamak istemediği ve sırtını döndüğü gerçeklerin verdiği acıyla yüzleşmek zorunda kalır.!
İşte o zaman eyvah denir ama, "atı alan Üsküdar'ı geçmiş olur."
Son söz dedim. Fakat, kısaca yine sayın Bahçeli´yi bazılarının anlamakta zorlandıkları başka bir hususa daha değinmek istiyorum. O da şu.: " Devletin beka sorunu var. Devleti destekliyoruz." diyor, sayın Bahçeli. O bazıları da, devlete desteği AKP´ye destek olarak algılıyor.
O sebepten; adı devlet olan sayın Dr. Devlet Bahçeli´yi iyi dinlemek, iyi anlamak, sözlerinin muhakemesini, muhasebesini ve değerlendirmesini iyi yapmak, ona göre karar vermek gerekir.
SAYGILARIMLA.


1830 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı