Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam112
Toplam Ziyaret582389
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
ŞARJ NEDİR? ŞARJ ALETİ NEDİR?
08/11/2017
ŞARJ : Bir fizik terimidir. Fransızca bir kelimedir. Yükleme, doldurma anlamına gelir. Ayrıca; futbolda da kullanılan bir terimdir. Futbolda rakibe şarj yapmak, yani rakibe temas etmek, rakibe dokunmak anlamında kullanılır.
ŞARJ ALETİ : Kısaca, elektrik depolama aparatı(aküsü-pili) olan elektronik cihazların, elektrik prizine takılı kalmadan, istenilen her yerde rahatlıkla kullanılabilmesi için, söz konusu aparata elektrik yüklenmesinde-doldurulmasında kullanılan alettir. Örnek; cep telefonu kullanan herkesin cebinde, çantasında, yani kişinin yanında bulundurduğu vazgeçilmezi.
Diyeceksiniz ki; bu nereden çıktı.?
Evet. Nereden çıktı. 20 yıldır değişik tip ve model´de kullandığım ve 29 Ekim 2017 tarihine (Cumhuriyet Bayramına) kadar da sanki bir parçammış gibi yanımdan ayırmadığım cep telefonu yedek parçasının bir gün gelip, hürriyetimin engellenmesine sebep olacağı,başıma dert açacağı hiç aklıma gelmemişti.!
Yine diyeceksiniz, nasıl.? Anlatayım...!
45 yılda, 45 defadır Türk´ün ATATÜRK´ü ve silah arkadaşlarının Türk Milleti´ne layık gördükleri millet idaresi, millet iradesi olan Cumhuriyeti, Cumhuriyet Bayramını Ankara´da yakından gururla takip eden ve vesile olanlara dua edenlerden biriyim. Yüce Allah(c.c)´ın bizlere bahşettiği akıl ve irademizi, kendi kendimizi yönetmede ortaya koyma fırsatını vermelerinden dolayı Allah(c.c) onlardan razı olsun diyorum.
Konumuza dönersek.:
Tarih: 29 Ekim 2017. Atatürk Bulvarı ve Dikmen Caddesi Polis Evine kadar trafiğe kapatılmış. Her kavşakta, her sokakta, her caddede halkın güvenliği için çok sıkı güvenlik tedbiri alınmış. Tabiri caizse, güvenlik görevlilerimiz kuş uçurtmuyor. Zaten olması gerekende o. Neyse, Coşkuyla töreni yakından takip edebilmek maksadıyla, kontrol noktasından geçip tören alanına girmek istedim. Polis memuru arkadaş önce üstümü aradı, sonrada elimde bulunan el kadar büyüklüğündeki el çantamı açmamı istedi, açtım. Baktı ve üzerinizde ŞARJ ALETİ var, giremezsiniz dedi. Bende; " memur bey, sizinde gördüğünüz ve bildiğiniz gibi bu bir cep telefonu şarj aleti, bunda ne var." dedim. O da; " kesin talimat var, yanında şarj aleti olanları almıyoruz." dedi. Peki; "ben töreni izlemekten vazgeçtim, izin verin şuradan, kestirmeden evime gitmek istiyorum." diye talepte bulundum. Yine " kesin talimat var, olmaz." dedi.
Ben de; son sözümü söyledim.: " Size sözüm yok. Bu talimatı veren her kim.?se, onun asıl görevi, incir çekirdeğini doldurmayan meselelerle insanların hayatını zorlaştırmak değil, kolaylaştırmaktır. Bu talimat, eziyetin ötesine geçmiş, zulme dönüşmüştür."
Ve ben eve dönmek zorunda kaldım. Nasıl mı.? Mahalleler arasındaki sokaklardan kıvrana kıvrana, dolana dolana, tam 3 saat sonra evime vasıl olabildim. Haa.. unutmadan, bulunduğum yerle, evimin arasındaki mesafeyi de belirteyim ki, daha iyi anlaşılsın. Sadece iki (2) kilometre.
Bir Cumhuriyet Bayramını da coşkuyla kutlamama engel olan, 20 yıldır değişik tipte de olsa bana yol arkadaşlığı yapan ŞARJ ALETİ´nin, bir gün gelip hürriyetimin kısıtlanmasına sebep olabileceğini hiç aklıma getirmemiştim. Bunla da yüzleşmiş ve  ahir ömrümüzde bunu da görmüş olduk.
Bu da bana ders oldu...!
SAYGILARIMLA.


2454 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı