Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret583291
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
TABİATIN CEZALANDIRMASI!
15/11/2017
Tarih : 04-05. Kasım. 2017
Meteorolojinin Mersin ve çevresinde yağmurun sağanak halinde şiddetli yağacağı hususunda sık sık uyarıda bulunduğu tarihler. Bu tarihlerde benimde Mut´tan  Mersin´e yolum düştü. Şiddetli sağanak yağmur altında gidip-geldim. Hani bir söz vardır. "Takke düştü kel göründü" diye. Dünya malı-menfaati için kendini satanların, karşılığında da menfaat sağladıklarıyla birlikte çevreye, tabiata verdikleri zararın karşılığı olarak da tabiatın insanları nasıl cezalandırdığını gördüm.
Ben, Mut´tan Hatay´a kadar Akdeniz sahil şeridini ve yerleşim birimlerini 1957 yılından beri çok iyi bilirim. El değmemiş bakir sahilimiz, can eksen can bitiren mümbit topraklarımız. Devlet karayolu boyunca petrol istasyonları dışında tek bir yapı yok. Yol boyunca gözün alabildiği kadar bağlar, bahçeler ve ekili alanlar vardı. Sahillerimizde tek bir yapı yoktu. Olanlar da sahile en az 2 kilometre uzaklıkta idi. Hepsi taş´dan yapılmış tek katlı evlerdi.
Yıl olmuş 2017. Aradan onca yıl geçmiş. Ne Mut´ta, Silifke´de, ne Erdemli´de, ne Mersin´de, ne Adana´da ne de Hatay´da geçmişi hatırlatan bir eser kalmamış. Birinci sınıf topraklarımız, pırıl pırıl denizi olan sahillerimiz, vicdanlarını şeytana satanlarca imara açılmış ve böylece her tarafın betonlaşmasına izin verilmiştir. Buraları imara açan ve inşaat izni veren şeytani zihniyettekiler ve devasa beton binaları dikenler köşe dönmekten başları döndüğünden, belki şu an oralarda yoklar. Onlar yoklar ama, ceremesini gariban vatandaşımız ödüyor.
Yukarıda bahsettiğim güzergahtan sadece Kızkalesi´ni örnek olsun diye anlatmak istiyorum. Kızkalesi´nde; ben gördüğümde, sahile  1,5-2 kilometre uzaklıkta köylü vatandaşlarımızın yaptığı tek katlı taş evlerinin dışında, çevrede başka bir yapı görmek mümkün değildi. Kızkalesi sahili oradan gelip-geçenlerin durup etrafı seyrettiği, yaz ayları ise denize girdiği, başka bir ifadeyle "tarih ve denizin" buluştuğu yerdi. İçinden; yazın suyu kuruyan, kışında yağmur sularının aktığı, yatak ve sağ-sol alan genişliği yaklaşık 60 metre olan dere geçer. İnsan müsveddeleri; sessiz-sakin duran bu dereye müdahale edinceye kadar, derenin herhangi kimseye zarar verdiğini görmedim, duymadım. Taa.. ki; Kızkalesi sahili imara açılana ve inşaat izni verilene, 60 metrelik dere yatağı 6 metreye düşürülene kadar. O güzelim sahil, tarih gitti, yerine para için vicdanlarını satanların eseri olan çarpık-çurpuk yapılar, yani donuk yüzlü BETON geldi. Gözlerini PARA hırsı bürüyenler, betonlaşmada öylesine ileri gittiler ki, ortadaki dereyi ortadan kaldırdılar. Para gözler onu yok saydılar.
Peki...! O, şimdilerde ne yapıyor. Her yıl bir damla yağmur suyuyla, ümüğünü sıkıp onu yok sayanlardan intikamını alıyor. İşte 04-05 KASIM 2017 tarihlerinde o derenin nasıl intikam aldığına, ben bizzat şahit oldum. Tabi adam olana, adam olup anlayana...!
Netice olarak; birde bu konuda Yüce Allah(c.c), biz aşağılık ve nankör kullarına neyi emrediyor, onu zikredelim.
Yüce Allah(c.c)´ın bizlere Peygamber Efendimiz(s.a.v) aracılığı ile gönderdiği okuyun, anlayın ve hayatınıza uygulayın buyurduğu, ama biz kullarının asla uymadığı ve uygulamadığı o İlahi Mektubu´nda, bakalım bahsettiğimiz bu konuda ne buyuruyor. " Karaya ve denizlere zarar vermeyin. Eğer zarar verirseniz, verdiğiniz zararın cezasının bir kısmını bu dünyada size çektiririm."
Olaya bu çerçevede bakarsak: Allah(c.c)´dan yetki alan tabiat, varlığıyla hayra vesile olmayan, kendine verilen nimete karşı nankörlük yapan insan oğlunu, tereddüt etmeden cezalandırıyor.
Bu sebeple; biliyoruz " dünya ahretin tarlası. " O, bizlere emanet edilen bir nimet. O´nu koruyalım.
SAYGILARIMLA.    


1927 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı