Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam152
Toplam Ziyaret804303
Takvim
Saat
KÜNYE
MUT'TAN HABER GAZETESİ
Kurucusu: Sıtkı SOYLU
İmtiyaz Sahibi: Ali Yaver SOYLU
Yazı İşleri Müdürü: Halil SÖYLEMEZ
Tel: 0324 774 13 69 
www.muttanhaber.net
e-mail:
aliyaversoylu@hotmail.com
U
ETS : 15016-10186-48762

Hakkımızda

49 yaşındayız… 

48 yılı geride bırakan, ilkelerinden taviz vermeden yola devam eden Mut'tan Haber Gazetesi sizlerin verdiği desteklerle bu yıl 49. yaşını kutluyor.

            Bir ilçe gazetesinin 48 yıl gibi bir süre yayın hayatını aralıksız sürdürmesi, azımsanacak bir olay değildir. 48 yıllık bu süre içerisinde tek sayfa ve tek renk olarak başladığımız yayın hayatımızı bugün çoklu sayfalarla ve mümkün olduğunca renkli olarak siz okurlarımıza ulaştırmaya çalıştık. Uzun sayılacak bu süre zarfında çeşitli zorluklarla karşı karşıya kaldığımız, çeşitli ambargolara maruz kaldığımız bir gerçektir.

            Mut'un gözü, kulağı, haksızlıklara karşı susmayan dili olan Mut'tan Haber seçkin kadrosuyla, kaliteli yayıncılığı hizmete sundu.

            Gazeteci-Yazar Sıtkı Soylu'nun gençlik yıllarında teksir makinesiyle başlattığı yayıncılık bu yaşına kadar kuşaktan kuşağa geçerek gelmiştir.

            Gazetemiz Mut'tan Haber; matbaa tekniği ile 1974 yılında siz okurların beğenisine sunulmuştur. Başlangıçta tipo baskı tekniği ile çıkan gazetemiz ilerleyen yıllarda modern çağa ayak uydurarak ofset baskı tekniği ile okuyucularıyla buluşmuştur. Her zaman ilklerin ortaya çıkarıldığı ve örnek teşkil eden yayıncılığı ile Mut'ta tarafsız basının merkezi olan Mut'tan Haber Gazetesi, Mut halkına hizmet etmekten gurur duymakta ve şükranlarını sunmaktadır.

            Hiçbir devlet desteği olmaksızın ayakta durmaya çalışan Anadolu basınının bir neferi olan Mut'tan Haber bütün zorlaştırılan koşullara rağmen yayınlanmaya devam ediyor.

            Hiçbir siyasi gücün güdümünde olmadan tarafsız bir biçimde yayın hayatımızı bugünden sonrada devam ettirme azim ve gayreti içerisindeyiz.

            Sizlerin sesi, gözü ve kulağı olan gazetemiz sizlerle birlikte yeni yılı karşılamaktan mutluluk duymakta ve yeni yılda da sizleri habersiz bırakmadan yayın hayatını sürdürmeye devam edecektir.

            Mut'tan Haber Gazetesi'nin bu günlere gelmesinde büyük emekleri olan gazetemizin kurucusu Sıtkı Soylu'yu rahmetle anarken, yayın ekibimize, yazar kadromuza, reklam verenlerimize, abonelerimize teşekkür ediyor, bütün Mut halkının yeni yılını kutluyoruz.

 

MUT'TAN HABER GAZETESİ
Kurucusu: Sıtkı SOYLU 
Sahibi:  Ali Yaver SOYLU
Yazı İşleri Müdürü: Halil SÖYLEMEZ
Sayfa Editörü: Fatma GÜRDAL Muhabir: Emine ÇAĞLAR
Tel: 0324 774 13 69 Fax: 0324 774 22 78
e-mail:
aliyaversoylu@hotmail.com
aliyaversoylu@muttanhaber.net
info@muttanhaber.net