Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam30
Toplam Ziyaret530118
Takvim
Saat
Muhsin MANAV
muhsin33_1@hotmail.com
AVRUPA ENDİŞELİ AMA ...
09/11/2016
Merhaba,
Ülkemizin bulunduğu pozisyon ve gösterdiği gelişim Avrupa ve Avrupa'nın içerdeki beslemeleri tarafından anlaşılamıyor. Avrupa ne komiktir ki bizi hala AB ye almamakla tehdit edebileceğini zannediyor. Kırmızıçizgiden bahsediyor. Ve her zaman yaptığı gibi endişeleniyor.
Böylesine komik, zayıf ve köhnemiş Avrupa'nın içimizde yaşayan beslemeleri de gidip o ülkelerden birine yerleşip sığındığı saraya soytarı olmayı kabul edebiliyor. Bu ülke darbe tehlikesi yaşarken ve terör yüzünden evlatlarını kaybederken endişelenmeyen Avrupa, PKK'lı şerefsizler gözaltına alınınca endişelendi.
Ülkemiz canlı bombalarla sarsılırken endişelenmeyen şerefsiz Avrupa, canlı bombayı GYY olduğu gazetede saklayan vatan haini için endişelendi. Neticede o hain artık alman vatandaşı oldu. Bu ülkenin ekmeğini yedi, gitti Almanya'nın iti oldu. Şerefini şerefsizce ve defalarca satan bir sırtlandan daha fazlasını beklemek saflık olur zaten
Yalan yanlış haberlerle, cemaatin finanse ettiği bir pislik haline gelen cumhuriyet gazetesi, cemaat yayın organı zaman ile ikiz manşetler atarken, Cancık kendi ülkesine iftiralar atarken endişelenmeyen Avrupa cumhuriyette yazı diye necaset ve hades biriktiren sözde gazeteciler tutuklanınca endişelendi.
Şerefsizler bu kadarla da bitmedi. Ülkenin ana muhalefet lideri ve sözde Atatürk'ün partisinin genel müdürü PKK lı itlere sahip çıktı. Eger bunda birazcık şeref haysiyet olsaydı, bu PKK itlerinden biri tükürük muhabbeti yaptığında iki çift laf edip devlet adamı gibi davranırdı. Bu şerefsiz teröristlere arkadaşlar dedi. Bir ara Yenikapı ruhu filan derken Avrupa endişeleniverdi.
Kemal'in Artvin'de verilen ayar ile tekrar eski moduna dönmesi üzerine hiçbir şey hissetmeyen Avrupa, OHAL ve KHK'lardan sonra endişelendi. İnsanın keşke Avrupalı olsam da ben de endişelensem diyesi geliyor.
Polise tokat atarak gündeme gelen bir hapishane kaçkını olan sabahat tutuklanınca, tokat atılırken heykel olan Avrupa yine endişelendi. İTris Baluken adlı bir terör destekçisi, PKK sözcüsü, kendisini tutuklayan polislerin onu araca bindirirken başı zarar görmesin diye başına temas etmesi üzerine “ben milyonların iradesiyim” buyurmuş. Evet milyon dolarların ya da milyon euroların iradesisin. Sana istediği her şeyi yaptıranların parasının esirisin, kölesisin, şerefsizsin. Harbiden milyonlarca insanın iradesi olsan, insanları öldürenlerin sözcüsü olmazsın. Bu arada bu yazdıklarımdan dolayı Avrupa'nın endişelendiğini duydum.
Kendi atraksiyonları ve projeksiyonu dışında olan gelişmeler eğer işine gelirse sessiz kalan, işine gelmezse endişelenen Avrupa, yani yaşlı kadın, yani yosma, bunamış durumda. Hala bizim AB yi falan önemsediğimizi sanıyorlar. Kırmızı çizgileri umurumuzda zannediyorlar. Ordan herhangi bir Avrupalı politikacının yaptığı açıklama ile hemen esas duruşa geçen titrek başbakanlar ve çobandan hallice C.Başkanları var sanıyorlar. Tak deyince, şak diye yapan hükümetler var sanıyorlar. Bunlar olmayınca da endişeleniyorlar.
Endişe; bu yaptığınız hiç hoşuma gitmedi demenin biraz imalı hali. Fakat kimin umurunda. Sen kimsin, niye senin hoşuna gidecek şeyler yapayım ki. Asıl sen benim hoşuma gitmeyen şeyler yapmayı bıraksan senin için iyi olur. Yoksa bu endişeli halinden dolayı bir süre sonra mecburen kendin için endişeleneceksin. Bu da endişelendiğin son şey olacak. Avrupa'nın durumu budur sevgili okur. Gidip onlara köpek olan Cancık ve buradan ülkemizi onlara şikayet eden Mal ın bizleri eğlendirmekten başka bir hükümleri yoktur. Endişesiz bir hafta dileği ile hoşçakalın
Afiyet Olsun


780 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ORTAYA KARIŞIK - 06/10/2021
ORTAYA KARIŞIK
SADRAZAM - 29/09/2021
SADRAZAM
FRANKESTEİN ZEYTİNİ - 22/09/2021
FRANKESTEİN ZEYTİNİ
EYLÜL ANILARI - 15/09/2021
EYLÜL ANILARI
GÜZ SENFONİSİ - 08/09/2021
GÜZ SENFONİSİ
KULLANIŞLI JÜLYET MASALI - 01/09/2021
KULLANIŞLI JÜLYET MASALI
PAŞA GÖNLÜM - 14/07/2021
PAŞA GÖNLÜM
HAZİRANDA ÖLMEK ZOR - 30/06/2021
HAZİRANDA ÖLMEK ZOR
TÜCCAR HAMAMBÖCEĞİNE KARŞI - 23/06/2021
TÜCCAR HAMAMBÖCEĞİNE KARŞI
 Devamı