Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam62
Toplam Ziyaret530398
Takvim
Saat
HASAN KURTULAN
mutludegerleme@gmail.com
İŞLETİM SİSTEMİ UYUMSUZLUĞU
16/06/2021
Bilirsiniz, bilgisayarlarda markaya modele bağlı olarak farklı işletim sistemleri (Windows, MacOS, Linux, Pardus vb) kullanılır, artık elimiz ayağımız olan cep telefonu, tablet vb elektronik cihazlarda da benzer şekilde farklı sistemler (Android, IOS vb) kullanılmaktadır. 
Bir cihazda yüklü bir sistemin sürekli güncellemeler, adaptasyonlar ve geliştirmelerle değiştirilip durduğu da hepimizin başında. Hatta, bir cihazda çok iyi çalışan bir sistemin başka bir cihazda bir türlü verimli olamadığını da görmüşsünüzdür.
Uzun süredir kafa yoruyorum, Hükümetimizin hükümet etme sistemini anlamaya çalışıyorum. Üzerine düşünüp pek çok yazı yazdım, tahmin ve beklentilerimi özeleştiriye tâbi tuttum hatta. 
Bankacılık hayatında pek çok devlet kurumuyla ve Belediye ile çalıştım. Tanıdığım kadarıyla özellikle Belediyelerin kendine münhasır bir sistemle çalıştıklarına şahit oldum. Daha sonraki dönemde ise Danışman sıfatıyla farklı bir açıdan tecrübe ettim.
Nihayet, kanaatim netleşti, Tayyip beyin iktidara geldiğinden beri, en iyi bildiği sistemi, yani Belediye Başkanlığını, Belediye çalışma sistemini ülke genelinde hükümet etmek için kullanmaya çalıştığını, mevcut hukukta buna uygun olmayan düzenlemeleri (kısmen) değiştirip Türk usulü Başkanlık sistemine geçtiğini, 
Buna mukabil ise devlet mekanizmasının daha önceki parlamenter sisteme göre dizayn edilip tüm çalışma sisteminin, kurum ve kurulların, bürokrasinin ona göre çalışması sebebiyle, tıpkı uyumsuz elektronik cihazlar gibi Tayyip beyin uygulamaya çalıştığı işletim sisteminin bir türlü istikrarı getiremediğini,
Daha önceki yazılarımda, mutlaka yapılması lazım dedim bir kısım düzenlemeler ve ilave yapılması gereken düzenlemeleri yapmadan, uyum çalışmaları yerine getirilmeden sistem çalışmaya zorlandığından sıkıntılar oluşturduğunu, İdrak etmiş bulunuyorum.
Özetle, sistem bu haliyle uyumsuzluk sebebiyle tıkanmalar, donmalar, kararsızlıklar gösteren elektronik cihazlara benziyor, Allah çökmeden korusun.


691 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

YOL YAKINKEN... - 13/10/2021
YOL YAKINKEN...
DOLAR BİZİM NEYİMİZ OLUR? - 29/09/2021
DOLAR BİZİM NEYİMİZ OLUR?
VARLIK FİYATLARI ARTMAYA DEVAM EDECEK - 22/09/2021
VARLIK FİYATLARI ARTMAYA DEVAM EDECEK
KAN DAVASI - 15/09/2021
KAN DAVASI
BAŞKASININ ÖLÜMÜ - 18/08/2021
BAŞKASININ ÖLÜMÜ
BORÇ ALAN, EMİR ALIR - 11/08/2021
BORÇ ALAN, EMİR ALIR
KÖTÜ KUMAŞTAN İYİ ELBİSE ÇIKMAZ - 04/08/2021
KÖTÜ KUMAŞTAN İYİ ELBİSE ÇIKMAZ
SÜREKLİ KRİZ DÖNEMİ - 14/07/2021
SÜREKLİ KRİZ DÖNEMİ
RİZE'YE BAĞLANALIM - 30/06/2021
RİZE'YE BAĞLANALIM
 Devamı