Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam118
Toplam Ziyaret732041
Takvim
Saat
KÜNYE
MUT'TAN HABER GAZETESİ
Kurucusu: Sıtkı SOYLU
İmtiyaz Sahibi: Ali Yaver SOYLU
Yazı İşleri Müdürü: Halil SÖYLEMEZ
Tel: 0324 774 13 69 
www.muttanhaber.net
e-mail:
aliyaversoylu@hotmail.com
U
ETS : 15016-10186-48762
Muhsin MANAV
muhsin33_1@hotmail.com
TÜRK ASKERİ AFRİN'DE
21/03/2018
Merhaba;
Çanakkale zaferinin yıldönümü kutlanırken, Mehmetçiğin sınır ötesinde sergilediği harekatın başarıya ulaştığı haberi de geldi.
Her Türk asker doğar diye yürüyüş kararı sayan, Her şey vatan için diyerek eğitim alanlarını çınlatan Mehmetçik kışlasından çıktığında neler olacağını gösterdi herkese.
Ülkemizin milletimizin ve sınırlarımızın güvende olması adına yapılan operasyonda bir adım daha başarıyla tamamlandı.
Geriye kalan adımlar ise yine ülkemizin güvenliği adına kararlılıkla atılacak ve gereken her faaliyet ordumuz tarafından yapılacaktır.
Ülkemizin sözde muhalefet müdürü, yetersiz siyasi ve gereksizlik kelimesi ile eş anlamlı olan bir zavallı da bir süre önce fikrini söylemişti.
Kendi grup toplantısı çapında bile hükmü olmayan Salı toplantılarının çığırtkanını birkaç yandaşı eminim çılgınca alkışlamıştır.
Dün de bu zavallının yönettiği fırkada vekil olan birisi Afrin'de tuzaklar mayınlar olduğunu, askeri bu tuzağa niye gönderdiğimizi filan sorgulayıp zevzeklendi.
Bu parti ülkemizde devrimle iş başına gelmiştir. Yani ülkemiz kurtuluş savaşından çıktıktan sonra yapılan şeylere devrim denirse.
Cumhuriyet kurulmuş. Bunu demokrasi zanneden ve tek partiyi, seçme özgürlüğünü “gerçek” zanneden kitleye yutturulmuştur.
Tek bir şıkkın olduğu, tercih ihtimalinin olmadığı zırvaları,ortada sandık olduğu için seçim zanneden beyinsizlerin genetik devamları, bugün hala aynı fırkadadır
Bu nedenle ve daha bir çok aptalca nedenle bu fırkanın ülke hakkındaki fikirleri önemsiz bile değildir. Boş boş konuşmanın kravatlı halidir.
Eminim ki bunları yeri geldiğinde ABD veya AB veya PKK veya HDP veya İngiltere veya Fransa veeeee İran ağzıyla konuşturanlar çok pişmandır.
Her ülkede başka ülkelerin çıkarlarını kendi siyasi çıkarları için ülke çıkarlarının önüne koyabilecek şerefsizler vardır ama bu kadar çapsızı eminim yoktur.
Bunlara her istediğini söyletebilen “akıl” bunların kullanışlı olduğunu fark ettiği anda bunların ne kadar aptal olduğunu dikkatinden kaçırmış olmalı.
Yaklaşık bir yıl sonra seçim var ülkemizde. Ve tek başına olmadığı hiçbir seçimi kazanamamış olanların fırkası yine terörist fırka ile ittifak yapacak gibi duruyor.
Bu ittifakın seçimi kazandırmayacağı aşikâr olduğu gibi, kendi tabanından da kayıplar yaşayacağı, sonunda da hiç kimsenin fırkası olacağı şimdiden görünüyor.
Zavallı ve demode programıyla çağa 60 yıl geriden bakan bu fırkanın bir önceki dönem yaptığı gibi bir çatı oluşturmasını temenni ediyorum. Çok gülmüştük.
Ekmeleddin isminin özgünlüğü o seçimi unutulmaz yapmıştı. Yine böyle bir isim bulunabilirse tüm milletimiz bu seçimlerde de güler eğlenir.
Netice itibariyle ve haddim olmayarak affınıza sığınarak aday ismi önermek istiyorum. Eğer hala hayattaysa ÇATI adayı Ahmet Kurtcebe Alptemuçin olsun.
Nasıl? Heybetli bir isim değil mi? Belki de iyi olur. Yine de siz bilirsiniz değerli fırka yöneticileri. Sonra da seçmenleriniz “tıpış tıpış” giderler sandığa.
Yıllar süren gözlemlerin ardından anlaşılmıştır ki; Devrimle iş başına gelen partiler, SEÇİME göre değil, parti içi iktidar mücadelesine göre dizayn edilir.
Seçim yenilgilerinin arasına KURULTAY zaferi sıkıştırıp her şeyi unutan bu fırkanın bir de futbol modeli var. Hiç bir başarısının olmadığı sezonlarda “ezeli” rakibin yener ve her şeyi unutur.
İlginç olan ne biliyor musunuz? Bu futbol modelinin taraftarları da kendilerine CUMHURİYET diyor. Demokrasi mi? Tabii ki yok.
Afiyet olsun.


1593 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ESKİDENDİ - 29/06/2022
ESKİDENDİ
FAŞİZMİN YALDIZLI CİLASI - 08/06/2022
FAŞİZMİN YALDIZLI CİLASI
UCUBELERİN MAYIS DANSI - 01/06/2022
UCUBELERİN MAYIS DANSI
BİDON UMUDU - 25/05/2022
BİDON UMUDU
ZEKİ MUHALEFETİN ÖZELLİKLERİ - 18/05/2022
ZEKİ MUHALEFETİN ÖZELLİKLERİ
OSMAN GEZEMEZ OLDU - 27/04/2022
OSMAN GEZEMEZ OLDU
SOYLU BİLGE - 30/03/2022
SOYLU BİLGE
RETİNA MESELESİ - 09/03/2022
RETİNA MESELESİ
ŞUBAT YAZISI - 02/03/2022
ŞUBAT YAZISI
 Devamı
Hava Durumu