Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam136
Toplam Ziyaret575581
Takvim
Saat
HASAN KURTULAN
mutludegerleme@gmail.com
İŞLETİM SİSTEMİ UYUMSUZLUĞU
16/06/2021
Bilirsiniz, bilgisayarlarda markaya modele bağlı olarak farklı işletim sistemleri (Windows, MacOS, Linux, Pardus vb) kullanılır, artık elimiz ayağımız olan cep telefonu, tablet vb elektronik cihazlarda da benzer şekilde farklı sistemler (Android, IOS vb) kullanılmaktadır. 
Bir cihazda yüklü bir sistemin sürekli güncellemeler, adaptasyonlar ve geliştirmelerle değiştirilip durduğu da hepimizin başında. Hatta, bir cihazda çok iyi çalışan bir sistemin başka bir cihazda bir türlü verimli olamadığını da görmüşsünüzdür.
Uzun süredir kafa yoruyorum, Hükümetimizin hükümet etme sistemini anlamaya çalışıyorum. Üzerine düşünüp pek çok yazı yazdım, tahmin ve beklentilerimi özeleştiriye tâbi tuttum hatta. 
Bankacılık hayatında pek çok devlet kurumuyla ve Belediye ile çalıştım. Tanıdığım kadarıyla özellikle Belediyelerin kendine münhasır bir sistemle çalıştıklarına şahit oldum. Daha sonraki dönemde ise Danışman sıfatıyla farklı bir açıdan tecrübe ettim.
Nihayet, kanaatim netleşti, Tayyip beyin iktidara geldiğinden beri, en iyi bildiği sistemi, yani Belediye Başkanlığını, Belediye çalışma sistemini ülke genelinde hükümet etmek için kullanmaya çalıştığını, mevcut hukukta buna uygun olmayan düzenlemeleri (kısmen) değiştirip Türk usulü Başkanlık sistemine geçtiğini, 
Buna mukabil ise devlet mekanizmasının daha önceki parlamenter sisteme göre dizayn edilip tüm çalışma sisteminin, kurum ve kurulların, bürokrasinin ona göre çalışması sebebiyle, tıpkı uyumsuz elektronik cihazlar gibi Tayyip beyin uygulamaya çalıştığı işletim sisteminin bir türlü istikrarı getiremediğini,
Daha önceki yazılarımda, mutlaka yapılması lazım dedim bir kısım düzenlemeler ve ilave yapılması gereken düzenlemeleri yapmadan, uyum çalışmaları yerine getirilmeden sistem çalışmaya zorlandığından sıkıntılar oluşturduğunu, İdrak etmiş bulunuyorum.
Özetle, sistem bu haliyle uyumsuzluk sebebiyle tıkanmalar, donmalar, kararsızlıklar gösteren elektronik cihazlara benziyor, Allah çökmeden korusun.


795 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KAZANAN KİM? - 29/06/2022
KAZANAN KİM?
BABAM, (FOTOĞRAFÇI) ORHAN KURTULAN - 22/06/2022
BABAM, (FOTOĞRAFÇI) ORHAN KURTULAN
CAMBAZA BAK! - 15/06/2022
CAMBAZA BAK!
NE YAPARLARSA DÜZELİR? - 08/06/2022
NE YAPARLARSA DÜZELİR?
DURUM ANALİZİ - 13/04/2022
DURUM ANALİZİ
SITKI SOYLU AMCAM - 30/03/2022
SITKI SOYLU AMCAM
HİÇ MUTLU DEĞİLİM - 09/03/2022
HİÇ MUTLU DEĞİLİM
SAVAŞA HAYIR AMA - 02/03/2022
SAVAŞA HAYIR AMA
NİYE YAZIYORUM? - 23/02/2022
NİYE YAZIYORUM?
 Devamı