Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret582383
Takvim
Saat
HASAN KURTULAN
mutludegerleme@gmail.com
GÜZEL HABERLERİM VAR!
22/03/2017
Daha önceki çeşitli yazı ve paylaşımlarımda bahsettiğim üzere, Mut Belediyemizin 1 MW Güneş Enerji Santrali yatırımıyla ilgili olarak sorumluluk aldım ve işlemleri yürütmekteyim.
Bu konuda Danışmanlık hizmeti verdiğimiz Mut Belediye'mizin 17.03.2017 tarihi itibariyle ön izin ve işlemleri tamamlanarak Toroslar EDAŞ tarafından "Bağlantı Anlaşması'na Çağrı Mektubu" almak üzere davet edilmiştir. 
Bu haftadan itibaren, Proje hazırlanması ve müteakip izin ve diğer belgelerin çıkartılması için yoğun bir çalışmaya girişiyoruz. Allah nasip ederse, mümkün olan en kısa sürede bahse konu yatırımın İlçemize kazandırılmasında karınca kararınca emek vermeye devam edeceğim.
Bahse konu süreçte, GES yatırımıyla ilgili olarak geniş ufuklu düşünerek hareket eden, yol gösteren, şahsıma ve firmama güvenip sorumluluk veren Sayın Belediye Başkanımız Nebi Yılmaz'a, desteklerini esirgemeyen Belediye Yöneticilerimize, ayrıca çalışmamızın her anında birlikte hareket ettiğimiz, Belediye adına sorumlu koordinatör Sayın Sıtkı Soylu'ya teşekkürlerimi iletirim 
FIRSATLAR KAÇMASIN
Daha önce çeşitli kanallardan paylaştığım üzere; Devlet tarafından Sulama Birliklerine 5 MW'a kadar, Sulama Kooperatiflerine ise ortak sayısına göre 1-3 MW arasında Lisanssız Güneş Enerji Santrali kurulmasına izin verilmektedir. Bu izni, mevcut elektrik alt yapı problemleri sebebiyle başka kişi ya da firmalar yüzbinlerce Lira verseler bile alamamakta iken Devletimiz Birlik ve Kooperatiflere kolaylık tanımaktadır. Halen Gezende ve Taşucu Trafo merkezlerinde Birlik ve Kooperatifler için tahsis edilmiş boş kapasite bulunduğunu şifahen öğrenmiş bulunuyorum.
1 MW Güneş Enerji Santrali, Mut şartlarında yılda ortalama 250.000 Dolar ($) gelir elde edecektir. Ortalama 5,5-6 yılda kendi yatırım maliyetini tamamen çıkartmaktadır. Ortalama ömrü 30 yıldır. Kısaca en az 25 yıl boyunca milyonlarca Dolar ($) gelir elde etme fırsatı söz konusudur. Bu gelirin Sulama Birliği ve Kooperatiflerin kasasına girmesiyle birlikte, üreticilerimizin bahçelerini çok daha ucuza sulama imkânı doğacaktır.
Değerli Birlik ve Kooperatif Yöneticileriyle üyelerin bu konuda hassasiyet göstermesi, gerekli adımları atması, belli çabalar göstermesinin zamanıdır. Hem Ülkemiz, hem İlçemiz hem de bizzat üyelerin menfaatine bir çalışma olacaktır. 
Şimdi, hep birlikte hareket ederek Güneş Enerjisi Santrali yatırım fırsatlarının kaçırılmaması zamanıdır. İlgililerine saygılarımla.


990 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

PİYASANIN ÜMÜĞÜ SIKILIRKEN - 10/08/2022
PİYASANIN ÜMÜĞÜ SIKILIRKEN
KIYMETİ OLMAZ DEMİŞTİM - 03/08/2022
KIYMETİ OLMAZ DEMİŞTİM
BAL KABI BAL, SİRKE KABI SİRKE SIZDIRIR - 06/07/2022
BAL KABI BAL, SİRKE KABI SİRKE SIZDIRIR
KAZANAN KİM? - 29/06/2022
KAZANAN KİM?
BABAM, (FOTOĞRAFÇI) ORHAN KURTULAN - 22/06/2022
BABAM, (FOTOĞRAFÇI) ORHAN KURTULAN
CAMBAZA BAK! - 15/06/2022
CAMBAZA BAK!
NE YAPARLARSA DÜZELİR? - 08/06/2022
NE YAPARLARSA DÜZELİR?
DURUM ANALİZİ - 13/04/2022
DURUM ANALİZİ
SITKI SOYLU AMCAM - 30/03/2022
SITKI SOYLU AMCAM
 Devamı