Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam262
Toplam Ziyaret673574
Takvim
Saat
KÜNYE
MUT'TAN HABER GAZETESİ
Kurucusu: Sıtkı SOYLU
İmtiyaz Sahibi: Ali Yaver SOYLU
Yazı İşleri Müdürü: Halil SÖYLEMEZ
Tel: 0324 774 13 69 
www.muttanhaber.net
e-mail:
aliyaversoylu@hotmail.com
U
ETS : 15016-10186-48762
HASAN KURTULAN
mutludegerleme@gmail.com
DEVE İLE KATIR
05/01/2022
Çocukluğumda okuyup beğendiğim, büyüdüğümde tekrar okuduğumda ise ibret alıp hayatımda özen gösterdiğim prensiplerimi inşa ettiğim bir hikâye var.
Hikâye bu ya; deve ile katır uzun yıllar aynı kervanda yük taşımışlar, ömürleri yollarda geçmiş. Dağlarda, çöllerde, bozkırlarda sürekli birlikteymişler.
Bir gün, bir molada katır deveye sorar ; “yıllardır seni izliyorum, yolculuk boyunca başın hep göklerde, hiç aşağıya baktığını görmedim, buna rağmen hiç ayağın takılmıyor, aksamıyor ve düşmüyorsun, ben ise sürekli yere, önüme baktığım halde engellere takılıyor, çukurlara düşüp sendeliyorum, nasıl oluyor da sen düşmezken ben hep yerdeyim?”
Deve der ki “başım yükseklerde, engeller ve çukurları önceden görüp ona göre pozisyon alıyorum, yönümü ayarlayıp rotamı çiziyorum. Böylece istikrarlı bir şekilde yolculuğumu devam ettiriyor, kendimi ve yükümü/görevimi riske atmıyorum. 
Sen ise, sürekli önüne bakıp bir adım sonrayı görmüyor, her defasında engellere takılıp çukurlara düşerek ilerlemeye çalışıyor, kendini ve yükünü riske atıyorsun.”
Gerçekten öyledir, devenin sürekli başı havada gezer, katırın ise burnu yerdedir. Birisi her yolda çok rahat ilerlerken diğeri iki adımda bir takılır.
Not: Hikayenin, ehliyet ve liyakat bir kenara atılarak sadece bizden olsun, bizim bölgeden olsun, bizim gruptan olsun anlayışıyla, sadakat esas alınarak, kabilecilik, aşiretçilik taassubuyla hareket edilerek kritik konumlara getirilen, getirildikleri sorumluluk makamlarında basiretsizlikleri ve bilgisizlikleri sebebiyle ekonomiyi ve biz gariban halkı perişan eden yöneticilerle ilgisi yoktur (!). 

CEHALET MUTLULUKTUR

Uzun süre 4-5 TL civarında gezip 7-8 TL ye çıkmasın diye milyarlarca Doların satıldığı bir ülkede, uygulanan bilim dışı, ekonomi ve finans bilimlerine ters deneyin (!) sonucunda 18 TL yi aşan Doların (an itibariyle) 13-14 TL ye indirilmesiyle bayram eden partizan/hipnoz edilmiş bir kitle de ülkemizde bulunmamaktadır. (!) 
Cennet vaat eden tarikat yapılanmalarının bu ülkede bu kadar rahat müşteri (!) bulabilmelerine artık şaşırmıyorum. Kitlesel hipnoza bu kadar açık bir millet olmamıza ise üzülmekten başka bir şey elimden gelmiyor.

“Cehalet güzel şey, her şeyi biliyorsun”
(Albert EİNSTEİN)


636 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

GRİPSİNİZ AMA SİZE KANSER DİYORLAR - 23/05/2023
GRİPSİNİZ AMA SİZE KANSER DİYORLAR
UNUTULMAK KORKUTUYOR - 07/04/2023
UNUTULMAK KORKUTUYOR
ÜSLUP - 22/03/2023
ÜSLUP
SU KAÇ DERECEDE KAYNAR? - 22/02/2023
SU KAÇ DERECEDE KAYNAR?
SIĞINMACI PROBLEMİ ÜZERİNE DÜŞÜNCELER - 15/02/2023
SIĞINMACI PROBLEMİ ÜZERİNE DÜŞÜNCELER
ACIMIZ BÜYÜK - 08/02/2023
ACIMIZ BÜYÜK
YAPILANDIRMAYI (AFFI) KAÇIRMAYIN - 01/02/2023
YAPILANDIRMAYI (AFFI) KAÇIRMAYIN
SEÇİM SATH-I MÂİLİ - 25/01/2023
SEÇİM SATH-I MÂİLİ
FAKİRLERDE BİR TANE YOK MUDUR? - 18/01/2023
FAKİRLERDE BİR TANE YOK MUDUR?
 Devamı
Hava Durumu