Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam132
Toplam Ziyaret582996
Takvim
Saat
HASAN KURTULAN
mutludegerleme@gmail.com
DEVE İLE KATIR
05/01/2022
Çocukluğumda okuyup beğendiğim, büyüdüğümde tekrar okuduğumda ise ibret alıp hayatımda özen gösterdiğim prensiplerimi inşa ettiğim bir hikâye var.
Hikâye bu ya; deve ile katır uzun yıllar aynı kervanda yük taşımışlar, ömürleri yollarda geçmiş. Dağlarda, çöllerde, bozkırlarda sürekli birlikteymişler.
Bir gün, bir molada katır deveye sorar ; “yıllardır seni izliyorum, yolculuk boyunca başın hep göklerde, hiç aşağıya baktığını görmedim, buna rağmen hiç ayağın takılmıyor, aksamıyor ve düşmüyorsun, ben ise sürekli yere, önüme baktığım halde engellere takılıyor, çukurlara düşüp sendeliyorum, nasıl oluyor da sen düşmezken ben hep yerdeyim?”
Deve der ki “başım yükseklerde, engeller ve çukurları önceden görüp ona göre pozisyon alıyorum, yönümü ayarlayıp rotamı çiziyorum. Böylece istikrarlı bir şekilde yolculuğumu devam ettiriyor, kendimi ve yükümü/görevimi riske atmıyorum. 
Sen ise, sürekli önüne bakıp bir adım sonrayı görmüyor, her defasında engellere takılıp çukurlara düşerek ilerlemeye çalışıyor, kendini ve yükünü riske atıyorsun.”
Gerçekten öyledir, devenin sürekli başı havada gezer, katırın ise burnu yerdedir. Birisi her yolda çok rahat ilerlerken diğeri iki adımda bir takılır.
Not: Hikayenin, ehliyet ve liyakat bir kenara atılarak sadece bizden olsun, bizim bölgeden olsun, bizim gruptan olsun anlayışıyla, sadakat esas alınarak, kabilecilik, aşiretçilik taassubuyla hareket edilerek kritik konumlara getirilen, getirildikleri sorumluluk makamlarında basiretsizlikleri ve bilgisizlikleri sebebiyle ekonomiyi ve biz gariban halkı perişan eden yöneticilerle ilgisi yoktur (!). 

CEHALET MUTLULUKTUR

Uzun süre 4-5 TL civarında gezip 7-8 TL ye çıkmasın diye milyarlarca Doların satıldığı bir ülkede, uygulanan bilim dışı, ekonomi ve finans bilimlerine ters deneyin (!) sonucunda 18 TL yi aşan Doların (an itibariyle) 13-14 TL ye indirilmesiyle bayram eden partizan/hipnoz edilmiş bir kitle de ülkemizde bulunmamaktadır. (!) 
Cennet vaat eden tarikat yapılanmalarının bu ülkede bu kadar rahat müşteri (!) bulabilmelerine artık şaşırmıyorum. Kitlesel hipnoza bu kadar açık bir millet olmamıza ise üzülmekten başka bir şey elimden gelmiyor.

“Cehalet güzel şey, her şeyi biliyorsun”
(Albert EİNSTEİN)


405 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

PİYASANIN ÜMÜĞÜ SIKILIRKEN - 10/08/2022
PİYASANIN ÜMÜĞÜ SIKILIRKEN
KIYMETİ OLMAZ DEMİŞTİM - 03/08/2022
KIYMETİ OLMAZ DEMİŞTİM
BAL KABI BAL, SİRKE KABI SİRKE SIZDIRIR - 06/07/2022
BAL KABI BAL, SİRKE KABI SİRKE SIZDIRIR
KAZANAN KİM? - 29/06/2022
KAZANAN KİM?
BABAM, (FOTOĞRAFÇI) ORHAN KURTULAN - 22/06/2022
BABAM, (FOTOĞRAFÇI) ORHAN KURTULAN
CAMBAZA BAK! - 15/06/2022
CAMBAZA BAK!
NE YAPARLARSA DÜZELİR? - 08/06/2022
NE YAPARLARSA DÜZELİR?
DURUM ANALİZİ - 13/04/2022
DURUM ANALİZİ
SITKI SOYLU AMCAM - 30/03/2022
SITKI SOYLU AMCAM
 Devamı