Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam263
Toplam Ziyaret673575
Takvim
Saat
KÜNYE
MUT'TAN HABER GAZETESİ
Kurucusu: Sıtkı SOYLU
İmtiyaz Sahibi: Ali Yaver SOYLU
Yazı İşleri Müdürü: Halil SÖYLEMEZ
Tel: 0324 774 13 69 
www.muttanhaber.net
e-mail:
aliyaversoylu@hotmail.com
U
ETS : 15016-10186-48762
HASAN KURTULAN
mutludegerleme@gmail.com
AKLIN YOLU BİR...
21/09/2016
Daha önceki yazılarımda; HDP/PKK bölücü terör örgütünün finans kaynağı olan, uyuşturucu, silah ve insan kaçakçılığının önlenmesi bakımından alınan tedbirlerin geliştirilmesi, örgütün haraç almasının önüne geçilmesinin yanı sıra adeta lojistik destekçisi durumundaki Belediyelere el konulması gerektiğini yazmıştım.
Güneydoğu Anadolu Bölgemizde uzun süre hizmet yaparak, bölgedeki hemen her ilçeye gittiğim, halkın içinde bulunduğumdan terör örgütünün insan kaynağı olarak kullandığı tabanının psikolojisini çok iyi bilmekteyim. Devletimizin güçlü ve kararlı duruşuyla, ”dağa adam transferi” sürecinin önemli oranda kesileceği beklenmekteydi. Nitekim, sayın Başbakanımızın ve İçişleri Bakanımızın memnuniyetle duyduğumuz açıklamaları, katılımın onda bir seviyelerine kadar düştüğünü göstermektedir.
Bizler gibi ortalama Anadolu insanlarının mantığına sığmayan, malum tabanın tersine çalışan psikolojisini ayrı bir yazımda ve detaylı anlatmaya çalışacağım ancak şu an farklı bir noktaya dikkat çekmek istiyorum.
Süreç içinde Hükümetimiz birer birer akıllıca uygulamalar hayata geçirerek örgütün nefesini kesmeye başlamış, nihayet malum Belediyelere de Kayyım atamak suretiyle hepimizi ferahlatan bir aşamaya getirmiştir. Tabii ki bu atamalar yeterli değildir, yakından takip ettiğim bir kısım bölge belediyeleri de sırasını beklemektedir diye düşünüp ümit ediyorum.
Verilen mücadelenin etkili olmasında Hükümetin kararlı duruşu, Komuta kademesinin dirayeti ve Mehmetçiğimizin emeğiyle birlikte, son yıllarda geliştirilen yerli ve milli silah sanayimizin de (İnsansız Hava araçları(İHA), Tank vb. silah sistemleri) önemli katkısı olmaktadır. Allah Mehmetçiğimizi muhafaza buyursun, kısa zamanda sonuç almayı nasip etsin.
TERÖR ÖRGÜTÜNÜN EKONOMİDEKİ KOLLARI
Burada malumun ilanını yapmak istiyorum. Pek çok kişinin bildiği ama nedense bir türlü dile getirilmeyen bir tarafı var bu işin.
Yaşadığımız süreçte, milletimizin başına bela edilmiş HDP/PKK yapısının, Kaçakçılık (Uyuşturucu, silah, insan), haraç ve düşman ülkelerin finansal destekleri gibi temin ettikleri kaynaklarla, başta üst düzey yöneticileri olmak üzere, kişilerin ya da bizzat bu hastalıklı yapının, ekonomide, yasalar uygun, namuslu iş kollarında inanılmaz yatırımları mevcuttur. Bunlar bazen inşaat ve yol müteahhidi, bazen büyük bir AVM, bazen hastane, okul gibi müesseseler, bazen de fabrika sahipliği gibi görüntüler altında çalışmakta, devletimiz ve milletimizden nemalanmakta, kazandıklarını da bu örgüte aktarmaktadırlar.
İstanbul ve Diyarbakır başta olmak üzere, Mersin'imiz dahil, ülkemizin pek çok yerinde bu yapılar mevcuttur, halk arasında filan firma, filan örgüt yöneticisinin diye muhabbet bile edilmektedir.
Hükümetimizin acilen bu sivil (!) ve Legal (!) terör destekçilerine istihbarat desteğini alarak müdahale etmesi, hesap hareketlerini BDDK gibi Kurullar ile MASAK gibi mali istihbarat kanallarıyla inceleyip buradan sağlanan akışın da önüne geçmesi şarttır. Mesele beka meselesidir ve mesele vatan ve milletin bekası ise gerisi teferruattır.


1036 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

GRİPSİNİZ AMA SİZE KANSER DİYORLAR - 23/05/2023
GRİPSİNİZ AMA SİZE KANSER DİYORLAR
UNUTULMAK KORKUTUYOR - 07/04/2023
UNUTULMAK KORKUTUYOR
ÜSLUP - 22/03/2023
ÜSLUP
SU KAÇ DERECEDE KAYNAR? - 22/02/2023
SU KAÇ DERECEDE KAYNAR?
SIĞINMACI PROBLEMİ ÜZERİNE DÜŞÜNCELER - 15/02/2023
SIĞINMACI PROBLEMİ ÜZERİNE DÜŞÜNCELER
ACIMIZ BÜYÜK - 08/02/2023
ACIMIZ BÜYÜK
YAPILANDIRMAYI (AFFI) KAÇIRMAYIN - 01/02/2023
YAPILANDIRMAYI (AFFI) KAÇIRMAYIN
SEÇİM SATH-I MÂİLİ - 25/01/2023
SEÇİM SATH-I MÂİLİ
FAKİRLERDE BİR TANE YOK MUDUR? - 18/01/2023
FAKİRLERDE BİR TANE YOK MUDUR?
 Devamı
Hava Durumu