Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam113
Toplam Ziyaret582390
Takvim
Saat
HASAN KURTULAN
mutludegerleme@gmail.com
BİR ŞEYLERİ DE BİLMEYİN!
15/02/2017
Bu aralar yine ekranlar, internet siteleri, sosyal medya, hemen her konunun uzmanlarıyla kaynıyor. Yanlış anlaşılmasın, yüzlerce farklı konu olduğundan, binlerce farklı kişiden bahsetmiyorum, gündemde ne varsa o konunun uzmanı arkadaşlar hep aynı malum (!) kişiler.  
25 yıllık mesleğim Ziraat Mühendisliği, 20 yıldan fazla bankacılık yaptım, 10 yıldan fazlası müdürlükle geçti, 6 yıl kurum içi eğiticilik yaptım, Devletin yetkili kurumlarından (SPK vs) lisanslarım var ama kendi adıma, yaptığım işlerde hâlâ gelişiyor, hâlâ öğreniyor ve daha da derinlemesine vukufiyet için çaba gösteriyorum. Muhataplarımdan gelen karşı görüşleri dinleyip anlamaya çalışıyor ve istifade edecek bir şeyler bulmaya çalışıyorum. Doğrusu aklım almıyor, bilen birileri varsa izah etsin lütfen, Aynı kişi, hem dış politika uzmanı, hem güvenlik uzmanı, hem terör ve savaş uzmanı, hem Ortadoğu uzmanı, hem hukukçu, hem anayasa hukukçusu, hem o, hem bu …… Olabilir mi kardeşim? Üstelik tüm bu konularda, alanının tek hâkimi, evrensel otorite, tek doğrunun savunucusu gibi gösterdikleri tavırlar yok mu? Hakikaten gördüğüm anda sigortalarım atıyor, mümkünse hemen kanal değiştirip internette ise sayfayı kapatıyorum, sinirlenmemek elde değil!  
Güncel konu; Anayasa değişikliği referandumu olunca, malum ekip (!) ekranları yine işgal etti ve kendi meşrebince, uzun uzun aleyhinde ve lehinde konuşuyorlar. Meğerse ne çok anayasa uzmanımız (!) varmış, askeri darbe ürünü, halka açıkça tehditle ve hayatından bezdirerek kabul ettirilmiş 1982 Anayasasını 35 yıldır değiştirememenin ayıbını taşıyan hepimizi bu ayıptan müsaade etsek (???) çok önceleri kurtarırlarmış, Allah Allah! 
Aslında malum kişiler, tam olarak hadsizlik, densizlik, kendini ve yerini bilmeme konusunda destan yazıyorlar. Görsel, yazılı basın ve internet medyası da bu seviyesizliğe çanak tutuyor. Facebook ve twitter türü sosyal medyada ise bu malum kişileri izlemeseniz de birileri paylaşınca görmek durumunda kalıyorsunuz.
Malum kitle hakkında, atalarımızın o muhteşem tarifiyle “Kifayetsiz Muhterisler” der, bunun bilimsel çalışmayla yapılan çalışması ve yapılmış ispatı  için de, İnternet imkanı hemen herkesin elinin altında var, “Dunning-Kruger Sendromu” nu araştırıp okumanızı –naçizane- tavsiye ederim.

NOT
Hepimiz aynı gemideyiz, Referandum da “Evet” diyen de, “Hayır” diyen de bu ülkenin vatandaşı, kaderdaşız, yapılan eleştiri ve karşılıklı beyanlarda, ortak yarınlarımızı düşünerek, her şeyden önce ahlâkı esas alarak dikkatli ve özenli olalım. Ülkemiz üzerinde uygulanmaya çalışılan operasyonun amaçlarına hizmet edecek kutuplaşmalar ve gerginliklere vesile olmayalım. Elbette herkesin kendi görüşü var, buna saygı duyalım, isteyen açıktan söylesin, isteyenin kendisinde kalsın. 


920 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

PİYASANIN ÜMÜĞÜ SIKILIRKEN - 10/08/2022
PİYASANIN ÜMÜĞÜ SIKILIRKEN
KIYMETİ OLMAZ DEMİŞTİM - 03/08/2022
KIYMETİ OLMAZ DEMİŞTİM
BAL KABI BAL, SİRKE KABI SİRKE SIZDIRIR - 06/07/2022
BAL KABI BAL, SİRKE KABI SİRKE SIZDIRIR
KAZANAN KİM? - 29/06/2022
KAZANAN KİM?
BABAM, (FOTOĞRAFÇI) ORHAN KURTULAN - 22/06/2022
BABAM, (FOTOĞRAFÇI) ORHAN KURTULAN
CAMBAZA BAK! - 15/06/2022
CAMBAZA BAK!
NE YAPARLARSA DÜZELİR? - 08/06/2022
NE YAPARLARSA DÜZELİR?
DURUM ANALİZİ - 13/04/2022
DURUM ANALİZİ
SITKI SOYLU AMCAM - 30/03/2022
SITKI SOYLU AMCAM
 Devamı