Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam80
Toplam Ziyaret605069
Takvim
Saat
HASAN KURTULAN
mutludegerleme@gmail.com
PES ETMEK YOK!
04/01/2017
2016 gerçekten çok sıkıntılı bir yıldı. Milletimiz açısından zor bir yılı geride bıraktık, 2017 yılının hayırlar getirmesini gönülden temennî ediyorum. Çağımızın savaşları çok boyutlu yaşanıyor; askeri, nizami ve gayri nizami mücadele, ekonomik, sosyal, politik, medya, hemen tüm boyutlarda muhasara altında bulunan vatanımıza, milletimize Rabbimizden kolaylıklar diliyorum. Operasyon yapmaya çalışanlara milletin bir ferdi olarak diyorum ki, asla başaramayacaksınız, hesaplarınız kendi başınıza çökecek, birlik ve beraberliğimizi bozamayacaksınız, sabredeceğiz, hep birlikte bu badireden çıkacağız. 
Hükümetimiz tarafından Kamu alacaklarına(Vergi, SGK vb) yönelik olarak yayınlanan 6736 sayılı Kanun kapsamında oldukça başarılı sonuçlara ulaşıldı. Söz konusu yapılandırmaya mükelleflerin yoğun katılımı, isabetli bir uygulama olduğunu da gösterirken, vatandaşımızın rahatlamasına yardımcı oldu. Toplam 162 milyar TL (90 milyar TL vergi, 72 milyar TL SGK) olarak hesaplanan borç miktarında, Kasım ayı sonu itibariyle yaklaşık 77 Milyar TL kısmı yapılandırılmıştı. Vergi konusunda borçlu 6,3 milyon mükelleften 4.8 milyonunun başvurması da mevcut bütçe uygulamaları bakımından sevindiricidir. 
Yapılandırma uygulamasının yanı sıra, KOSGEB ve TOBB destekli iki ayrı kredi uygulamasını da daha önce yazmıştım. Yoğun ilgi gören her iki uygulamaya da toplamda 200.000 den fazla KOBİ nin başvurduğunu öğrendim. Kullandırım ise 25.000 civarında olacak hesapladığım kadarıyla. Şimdi, Hükümetimizden beklenen, yapılandırmalardan gelecek ek kaynakların da kullanılarak başvuran KOBİ'lerden en azından yarısına kredi sağlayabilecek bir imkanın sağlanmasıdır. 
GÜZEL HABERLER
İlçemizin yenilenebilir enerji konusundaki potansiyelini daha önce yazmıştım. Güneş(GES), hidroelektrik(HES) ve rüzgar (RES) enerjileri konusunda aynı anda üçünün de bulunması bakımından müstesna bir bölgedir. RES ve HES bulunmasına rağmen GES de bir türlü siftah edememiştik. Güzel haberi sizinle paylaşmak isterim; Kürkçü Köyü Sulama Kooperatifinin 1 MW GES yatırımıyla ilgili olarak Yatırımcı ve mühendislik (EPC) firmaları ve Danışman olarak da Mutlu Değerleme Danışmanlık firmamız arasındaki sözleşme geçen hafta içinde firmamızın ofisinde imzalanmıştır. Kısmet olursa, Ocak ayı içerisinde inşaatı başlayacaktır.
Danışmanlığını yaptığımız Mut Belediyemize ait 1 MW GES projesiyle ilgili olarak kısa sürede inşallah hayırlı haberler vereceğiz. 
Ayrıca yine Kürkçü mahallesi sınırlarında bir başka yatırımcı tarafından 1 MW GES yatırımı inşaatı başlamıştır. Pamuklu mahallesinde yine 2 MW GES projesinin inşaatının eli kulağındadır. İki adet 0,5 MW GES ise Kurtuluş mahallesi sınırlarında başlamak üzere çalışılmaktadır. 
YİNE İŞKUR MESELESİ
İlçemizde İşkur temsilciliği bulunmadığından hemşerilerimizin mağduriyetini ve sık sık İşkur zannederek ofisimize geldiklerini yazmıştım. Hala aynı durum geçerli olup hemşerilerimiz adına yetkililerimize konuyu tekrar hatırlatmak isterim. Gelenler elimizden geldiği kadar bilgi versek de işlemler için Silifke'ye gitmek durumunda kalmaları hakikaten üzücüdür. 


1001 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ENFLASYON KİMİN HATASI? - 30/11/2022
ENFLASYON KİMİN HATASI?
HAVALE - 14/09/2022
HAVALE
TAVSİYELER - 17/08/2022
TAVSİYELER
PİYASANIN ÜMÜĞÜ SIKILIRKEN - 10/08/2022
PİYASANIN ÜMÜĞÜ SIKILIRKEN
KIYMETİ OLMAZ DEMİŞTİM - 03/08/2022
KIYMETİ OLMAZ DEMİŞTİM
BAL KABI BAL, SİRKE KABI SİRKE SIZDIRIR - 06/07/2022
BAL KABI BAL, SİRKE KABI SİRKE SIZDIRIR
KAZANAN KİM? - 29/06/2022
KAZANAN KİM?
BABAM, (FOTOĞRAFÇI) ORHAN KURTULAN - 22/06/2022
BABAM, (FOTOĞRAFÇI) ORHAN KURTULAN
CAMBAZA BAK! - 15/06/2022
CAMBAZA BAK!
 Devamı